Sdílejte nás
Logo Velká přestávka

Simona Martínková Racková
vedoucí kabinetu

Vystudovala český jazyk a literaturu na FF UK a poté pracovala jako editorka v několika časopisech (mj. Elle, Apetit, Marie Claire). V roce 2008, kdy se jí narodila dvojčata, zůstala na volné noze a živí se jako editorka a redaktorka – v současnosti působí mj. v literárním časopise Tvar, do Marianne přispívá hlavně rozhovory. Vydala čtyři básnické sbírky, další by měla vyjít letos. Za svou poezii získala v roce 2016 Drážďanskou cenu lyriky. Během koronakrize začala psát také příběhy pro děti. Miluje Itálii a tanec, zejména flamenko.

Tereza Beníšková
rubrika Očima psychologa

Dětská psycholožka. Pracuje v Pedagogicko-psychologické poradně v Kadani. Zabývá se diagnostikou příčin školního neúspěchu, specifickými poruchami učení, učebními styly, nadanými a mimořádně nadanými dětmi. Ráda čte, hraje deskové hry a cvičí jógu. Má dva dospívající syny. 

Jitka Neradová
rubrika Očima učitele

Jitka Neradová učí na osmiletém gymnáziu Thomase Manna dějepis, dějiny umění a výchovu k občanství. Glosy (nejen) ke školství a jiné texty publikuje na svém blogu https://jitkaneradova.blogspot.com/ a na webu www.jitkaneradova.cz. Dosud jí vyšlo pět knih a právě se chystá k vydání další.

Natálie Nera
rubrika Očima učitele

Natálie Nera je známá svým studentům na gymnáziu jako Mrs. Dunn, což je její občanské jméno. Kromě výuky angličtiny se také zabývá vlastní literární tvorbou, editorskou činností a občasnými technickými i literárními překlady. Je vdaná, má dva malé syny. Více na www.natalienera.com a www.fragmentedvoices.com. Foto: Fraňo Procházka

Veronika Joklová
rubrika Očima učitele

Veronika Joklová je tělem i duší učitelka. Vystudovala Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem. Přes dvacet let učí na prvním stupni ZŠ. Osm let pracovala ve speciálním školství. Do své práce neustále vkládá kreativitu a nadšení. Její motto zní: „Stále je co vylepšovat.“ Je velká obdivovatelka splývavého čtení Sfumato, kterému se také aktivně věnuje. Několik let působila v plaveckém oddíle jako lektorka. Pochází z Mariánských Lázní, nyní působí na pražské základní škole. Kromě práce a doučování se zajímá o sport, vaření a zdravou výživu. Má třináctiletou dceru.

Marie Sommerová
rubrika Očima učitele

Marie Sommerová vystudovala HAMU v oboru skladba a je autorkou výukového projektu Hudební Všeználek, který se věnuje hudebnímu vedení a vzdělání dětí od 1 roku do 14 let. Kromě vytváření nových metodických postupů v pedagogické činnosti také komponuje a vydává skladby či písně pro děti. Zároveň vystupuje s vlastní tvorbou jako písničkářka. Pyšní se dvěma dětmi – osmiletou Julinkou a desetiletým Matyáškem. http://www.hudebnivseznalek.cz/marie-sommerova

Anita Boháčová
rubrika Očima rodiče

Anita Boháčová, matka dvou dětí (15 a 23 let), vystudovala bakalářský obor Speciální pedagogiku intervenci na PF UJEP, kde také pracuje jako studijní referentka. Mnoho let organizovala koncerty, divadelní představení, besedy, taneční festival Tanec v srdci, ale také charitativní projekty. Pracuje i pro Centrum náhradní rodinné péče, kde organizuje Dětský klub pro děti v pěstounské a osvojené péči. Miluje tanec, přírodu, děti a život kolem nás. Deset let se věnovala orientálnímu tanci, nyní už čtyři roky vede kurzy flamenka v Ústí nad Labem.

Petra Žallmannová
rubrika Knihovna

Petra Žallmannová ráda čte dětské knihy. Ráda o dobrých dětských knihách mluví a píše. Její tipy najdete mimo jiné i v online magazínu o kvalitních knihách pro děti Mravenčí chůva a na FB či Insta profilu Opičí matka.

Ondřej Bejbl
rubrika Tělocvična

Pohyb znamená život – tímto mottem se řídím. Odmala hraju aktivně fotbal, ale vždycky jsem se zajímal také o jiné sporty a pohybové aktivity. Absolvoval jsem Vysokou školu tělesné výchovy a sportu a již několik let působím jako učitel tělesné výchovy a fotbalový kondiční trenér u mládeže.

Slávka Ježková
rubrika Jídelna

Korektorka, redaktorka a překladatelka, která má k jídlu opravdu hodně blízko. Za svou prací si stojí, ale ráda zůstává ve skrytu.

Nela Krejčí, autorka ilustrací

– Studuju na Gymnáziu na Pražačce, kde se věnuji výtvarce.
– Mám ráda mangy a komiksy obecně.
– Ve volném čase se učím japonštinu.
– Sbírám minerály a drahé kameny.