Chcete vyhrát koloběžku

Chcete vyhrát koloběžku? Pojďte s dětmi pěšky do školy!

Sdílejte nás

Oblíbili jste si ranní vstávání a shon při rozvážení dětí do škol? Ne? Zkuste to jinak: pojďte s dětmi do školy pěšky. Proč? Protože ráno dělá den! Procházka po ránu vás i děti nastartuje a naladí na celý den. Pozor: Pokud chcete soutěžit o koloběžku, registrujte se nejpozději 30. září.

Text: Jana Renner Úvodní foto: Pěšky městem / Štěpán Hon

Pojďte s námi Pěšky do školy!

Registrujte se do rodičovské výzvy a pojďte s dětmi naproti společným zážitkům. Šanci máte už jen do 30. září. Akce Pěšky do školy vám i dětem zpříjemní všední rána a přiblíží vás k výhře. A tou je letos koloběžka YEDOO!

Registrujte se a vyhrajte koloběžku!

Yedoo City, foto: Yedoo


Jak soutěžit? Místo abyste vezli děti do školy autem, půjdete s nimi ráno pěšky. Pokud to máte do školy daleko, zaparkujte o něco dál než obvykle a zbytek už dojděte. Dopřejte ráno sobě i dětem ideálně 15 minut chůze a zároveň společný čas, kterým hezky začnete den.

Ty nejlepší zážitky totiž čekají venku! Číhejte je i cestou do školy, foťte, zaznamenávejte a dokumentujte. Zážitky vás posunou k cíli – právě fotoreportáž rodinného dobrodružství po ránu je cestou k výhře.

Rozejděte se s nudou!

Lékaři se shodují na tom, že chůze je nezastupitelná. Proč je důležité, aby děti chodily do školy pěšky jako kdysi jejich rodiče? Jak říká MUDr. Zlatko Marinov, obezitolog z Fakultní nemocnice Motol: „Aby mohly děti ve škole podávat dostatečný a věku přiměřený výkon, přijímat nové informace a zpracovávat pokyny pedagogů, potřebují aktivitu centrálního nervového systému. Základní podmínkou je snídaně, která dodá energii, a následná fyzická aktivita. Aby energii získanou snídaní mozek zpracoval, je třeba ho rozhýbat. A to doslova. Cesta pěšky do školy je pro děti ideální mozková rozcvička.“

MUDr. Zlatko Marinov, FOTO: Zlatko Marinov

Karel KOVY Kovář Pěšky do školy řekl: „Poslední měsíce ukázaly, že i krátká procházka může doslova zachránit den. Proto se sám snažím kratší vzdálenosti po městě zdolávat pěšky. Stejně jako v dětství, kdy pro mě každodenní cesta pěšky do školy byla možností utřídit si myšlenky a toulat se imaginárními světy. Ať žije chůze! A ať je jí v našich životech co nejvíc.“

Kovy, FOTO: Michala Rusaňuková

Budeš se mnou chodit?

„Syn začal chodit do obezitologické poradny a potřeboval víc pohybu. Díky akci Pěšky do školy a rodičovské výzvě jsme zabili dvě mouchy jednou ranou. Nakonec jsme dokázali ráno bez auta v klidu stíhat a neodradily nás ani podzimní plískanice. Cesty pěšky do i ze školy nás povzbudily a Tondovo zdraví se zlepšilo. Rozhodně budeme pokračovat,“ říká maminka Marta.

Tonda, vítěz 2019, FOTO: soukromý archiv

Chůze vás ráno probudí, naladí na nový den, zlepší náladu a zdraví.
Rozejděte se s nudou a neváhejte rozchodit své děti! A pojďme společně rozchodit město. Pojďme rozchodit město | Darujme.cz